مقالات

پاک کردن سنگ کف از گچ

یکی از شایع ترین اتفاقاتی که در هنگام گچ کاری رخ می دهد، کثیف شدن سنگ های کف خانه با گچ است. البته برای پر کزدن درز بین سنگ ها از مقداری سیمان سفید استفاده میشود که با سفت شدن آن، کفپوش سنگی کثیف میشود. برای از بین بردن گچ کفپوش های سنگی از برخی محلول های پاک کننده موجود در بازار استفاده میشود. روش های موثری در پاک کردن گچ از روی سنگ کف وجود دارد که در این مقاله به شما ارائه خواهیم کرد. تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

روش های پاک کردن گچ سنگ کف

برای پاک شدن همیشگی، از آب گرم و مواد شوینده استفاده کنید. ابتدا محلول را با اسکاچ بر روی لکه های گچ بکشید. مدت زمان 10 الی 20 دقیقه این کار را انجام دهید و سپس با استفاده از یک فرچه نرم، بر روی لکه های گچ خیس شده بکشید و در انتها با استفاده از یک دستمال نرم، اقدام به پاک کردن لکه ها کنید. لازم است از قبل یک سری اقدامات را انجام داده باشید که به ترتیب عبارت اند از:

  1. سنگ های کف ساختمان را ابتدا جارو کنید.
  2. اگر لکه های گچ بزرگ است، با یک کارتک به آرامی آنها را پاک کنید.
  3. مطمئن شوید که سنگ به کار رفته در کف ساختمان در برابر مواد شیمیایی مقاوم است. به شما پیشنهاد می کنیم تا بازدیدی از مقاله انتخاب بهترین سنگ کف سالن پذیرایی داشته باشید.

شما باید در اولین فرصت و پیش از خشک شدن گچ روی سنگ، آن را پاک کنید. گچ یکی از پر مصرف ترین مصالح ساختمانی جهت پوشش دیوار و کف ساختمان است. پاک کننده اصلی آن، آب است. شما با یک پارچه خیس می توانید به راحتی گچ های کفپوش سنگی را پاک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.