مقالات

سنگ مرمر برای کابینت

سنگ مرمر برای کابینت

آشپزخانه به عنوان یکی از استراتژیک ترین نقاط ساختمان است و در این مقاله قصد داریم به بررسی سنگ کابینت مرمر و تاثیری که در زیبایی آشپزخانه دارد، بپردازیم. کابینت مهمترین بخش جهت پخت و پز است و در انتخاب سنگ به کار رفته بر روی آن باید نهایت دقت صورت گیرد. در مرحله نخست بررسی می کنیم که آیا سنگ مرمر برای کابینت مناسب است یا خیر. در انتها نیز سعی می کنیم معرفی از برندهای مطرح داشته باشیم. تا انتها این مقاله از وب سایت سنگ نمادین با ما همراه باشید.

سنگ های ساختمانی جز پر طرفدارتین متریال های ساختمانی جهت کاربری به عنوان کابینت هستند و جز سنگ های تراورتن و لایم استون، اکثر آنها قابلیت استفاده در این بخش را دارند و ما قصد داریم تنها به بررسی مرمر در کابینت بپردازیم.

سنگ مرمر برای کابینت مناسب است؟

سوال بسیار مهمی است که آیا می توان سنگ مرمر را گزینه مناسبی جهت کاربری در کابینت به شمار آورد یا خیر. سنگی که در کابینت استفاده میشود باید در برابر ضربه و خش مقاوم باشد اما برای سنگ مرمر این نقطه ضعف است. همچنین سنگ مرمر در برابر مواد شوینده و اسیدی مقاومت کمتری نسبت به سایر سنگ های ساختمانی دارد. اما با تمامی این اوصاف، نمی توان از خصوصیاتی مانند عبور نور، براقیت و صیقلی بالا و رنگ بندی خاص آن کوتاه آمد. از این سنگ های در بخشهایی از کابینت آشپزخانه های لوکس و لاکچری استفاده می شود.

انواع سنگ مرمر برای کابینت

اکثر سنگ های مرمر دارای خصوصیات و پارامترهای مشترکی هستند اما در این بین یک سری برند وجود دارد که به نسبت تقاضا بیشتری برای خرید آنها در بازار وجود دارد که عبارت اند از:

با تمامی خصوصیاتی که عنوان شد، شما به عنوان یک خریدار به مسئله انتخاب سنگ کابینت اهمیت ویژه ای دهید زیرا علاوه بر فاکتورهای زیبایی، باید به فاکتورهی کیفی و استانداردهای مربوطه نیز اهمیت دهید و در صورت عدم توجه به این مسائل، موجب میشود تا سنگ مربوطه پس از مدت زمانی کیفیت خود را از دست دهد و شما مجبور به تعویض ان شوید که هزینه اضافی به پروژه شما اعمال می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.